sobota, 22 czerwca 2019

2M3D - znakomite uzupełnienie fantastycznej przygody!

Książka jest zbiorem opowiadań, fan-artów i innych smaczków dla fanów kanału Baniak Baniaka rodem z serwisu YouTube. Michał "Baniak" Bańka prowadzi kanał o klasycznych grach fabularnych (RPG) nagrywając poradniki, unboxingi systemów, odpowiadając na pytania widzów oraz wrzucając zapisy prowadzonych przez niego sesji. Właśnie jedną z takich kampanii było niedawno zakończone 2M3D, czyli Dwóch Małych z Trzema Dużymi.

Piątka śmiałków: Paulus Mohr, człowiek z bogatą przeszłością o wstrętem do płci pięknej, Thronri Gimgonson, krasnolud o twardym charakterze i podwójnej osobowości, Bodgy Gwizdawek, niziołek o wielkim sercu, Gieselbrecht Gebauer, czarodziej z Kolegium Śmierci oraz jego strażnik, Kurt Halstein przeżywają wiele niesamowitych przygód w bezwzględnym świecie Warhammera. Oczywiście każda z tych postaci odgrywana jest przez realnego gracza, a są nimi kolejno: Daniel "Lewy" Lewandowski, Michał "Słowik" Słowiński, Przemysław "Kozi" Kozłowski, Karol Kolbus oraz Nikos Sawwidis. W kampanii liczącej 60 odcinków, co daje niemal 400 godzin materiałów udział wzięło także wiele postaci pobocznych, odgrywanych przez takie osoby jak Marek i Janek z Grupy Filmowej Darwin, Wojciech Tremiszewski z grupy Impro, znany także z kabaretu Limo, a także fenomenalny w każdym ze swoich wcieleń Joshua "Refur" Szpilarski. Kampania łączy się także z dwiema innymi, noszącymi tytuły Róża i kły oraz A tymczasem. Wszystkie doczekały się jednego, wspólnego zakończenia, a udział w nich wzięło niemal 50 osób. Był to ogromny projekt, z którego realizacji autor może zdecydowanie być dumny.

Z Michałem "Baniakiem" Bańką na Pyrkonie 2019


Książka jest zbiorem opowiadań uzupełniających historie postaci z kampanii napisanych przez fanów oraz niektórych uczestników. Dla osób nieznających historii 2M3D to nadal może być przyjemna lektura, jednak wiele wątków pozostanie niewyjaśnionych. Polecam najpierw obejrzeć zapisy, ja nie żałuję ani minuty z poświęconych na to godzin. Książka jest świetnym uzupełnieniem i oferuje takie smaczki jak wywiady z bohaterami, a nawet bonusową sesję, wszystko za sprawą kodów QR.

Dla mnie to była znakomita lektura, ocena 10/10, bardzo liczę na kolejne takie inicjatywy w przyszłości. Cześć!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komiks #4 Green Arrow - Życie i śmierć Olivera Queena

Data wydania: 20 wrzesień 2017 Scenariusz: Juan Ferreyra, Otto Schmidt, Benjamin Percy Tłumaczenie: Marek Starosta Wydawnictwo: Egmont  ...