środa, 17 października 2018

Październikowe nowości i zapowiedzi wydawnictwa Psychoskok!

Wydawnictwo "Psychoskok" zdecydowało się nawiązać ze mną współpracę, za co bardzo dziękuję. W ramach współpracy zapewne raz w miesiącu pojawiać się będą na blogu informacje o nowościach oraz zapowiedziach zbliżających się premier na dany miesiąc. Pamiętajcie, że wszystkie książki możecie lub wkrótce będziecie mogli nabyć na stronie internetowej wydawnictwa: http://wydawnictwopsychoskok.pl/ksiazki. Niektóre pozycje dostępne są tylko w formie ebooka, zwróćcie na to uwagę podczas zakupów ;)  Dzisiaj lecimy z ofertą październikową:

Wiktor Pielewin - S.N.U.F.F.

Data premiery: 1 październik 2018
Kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
ISBN: 978-83-8119-171-5
Oprawa: twarda
Format: 148x210
Ilość stron: 438
Cena detaliczna: 54,90 zł
Język oryginału: polski


Ubóstwo i luksus, technologia i zacofanie, barbarzyństwo i cywilizacja. Przyczyny i związki w konfliktach, jakie toczą się między dwoma kulturami, krajami.
S.N.U.F.F. to powieść badająca konflikt pomiędzy cywilizowanymi mieszkańcami Bizancjum/ Big Biz a dzikimi Orkami/Urkami mieszkającymi w kraju Urkana. Materiały filmowe zwane jako S.N.U.F.F.: Special Newsreel / Universal Feature Film (brutalne filmiki bez cenzury) tworzone przez  bohatera, pilota Damilola Karpov, mają na celu zaspakajanie potrzeby kultury Biznacjum, która potrzebuje odpowiedniej liczby ofiar, do tworzenia obrazu obcego.
Oszałamiająca, bestsellerowa, postapokaliptyczna powieść ukazująca wizjonerskie spojrzenie na wojnę i media.
Wiktor Pielewin jako wizjoner, czołowy i topowy rosyjski prozaik nowego pokolenia, uznany za jednego z najbardziej znaczących twórców światowej kultury. S.N.U.F.F. pierwszy raz został opublikowany w 2011 roku, i doceniony przez czytelników oraz krytyków literackich na całym świecie. Książka zaskoczyła swoim wizjonerstwem. Może stanowić opis współczesnych konfliktów.
Pielewin dzięki zmyślnym podtekstom i wielowątkowej fabule poważnie pisze o tym, co dzieje się we współczesnym świecie. Fantastyka okazuje się rzeczywistością, tworząc intrygującą antyutopię na temat kultury przyszłości – aluzja do aktualnych konfliktów. Tę książkę trzeba przeczytać.Anka Mrówczyńska - Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii

Data premiery: 6 październik 2018
Kategoria: psychologia, biografia, ironia
ISBN: 978-83-8119-255-2
Oprawa: miękka, ze skrzydełkami
Format: 125x195 (kieszonkowy)
Ilość stron: 152
Cena detaliczna: 29,90 zł
Język oryginału: polskiPo sukcesie debiutanckiej powieści, Mrówczyńska wraca z kolejną autobiograficzną książką. Tym razem podzieliła swój dialog i życie wewnętrzne na role - przydzielone trzem głównym bohaterkom, które uczestniczą w czternastu sesjach autoterapeutycznych.
Pani Psycholog – zdrowa część osobowości Anki, mająca świadomość istoty pogranicznego zaburzenia osobowości. Prowadzi autoterapię, by pokazać Mrówczyńskiej - pacjentce, jak wiele ma problemów i jak ważne jest podjęcie przez nią leczenia.
Mrówczyńska - pacjentka – chora część osobowości Anki, kwintesencja jej zaburzeń.
Autorka – zdrowa część osobowości Anki, wyrażająca jej złość na samą siebie poprzez ironiczne komentarze i prowokacyjne odzywki do Mrówczyńskiej - pacjentki.

Książka rekomendowana przez magazyn psychologiczny „Charaktery".

Leszek Mierzejewski - Od niechcenia 

Data premiery: 8 październik 2018
Kategoria: Powieść obyczajowa
ISBN: 978-83-8119-210-1
Oprawa: miękka
Format: 148x210
Ilość stron: 322
Cena detaliczna: 39,90 zł
Język oryginału: polski

 
Esencja książki toczy się wokół Andrzeja, wiejskiego chłopaka, który po maturze, wyjeżdża do stolicy. Po zdaniu egzaminów na Politechnikę Warszawską i zamieszkaniu w akademiku – rozpoczyna burzliwe życie studenta, sportowca AZS i bramkarza w jednej z wielu warszawskich nocnych restauracji. Są to burzliwe lata 60., czasy wielu paradoksów w naszym kraju. Bohater będąc młodym człowiekiem zarabia grube pieniądze, ale nic nie może za nie kupić. W sklepach brakowało dosłownie wszystkiego! Ustawiały się długie kolejki. Bohater stał się mistrzem w kombinowaniu. Raz był na wozie, a raz pod wozem, ale zawsze spadał na dwie, zdrowe nogi. Z biednego, wiejskiego chłopaka – wyszedł na bogatego biznesmena, jednak życie też go nie rozpieszczało.

Opowiadając o perypetiach swoich bohaterów autor pieczołowicie przypomina najważniejsze wydarzenia tamtego czasu. Raz są to polityczne paroksyzmy z grudnia tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego roku. To znów wielkie wydarzenia sportowe jak zwycięstwa polskich kolarzy w Wyścigu Pokoju lub sukcesy narodowej jedenastki podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym drugim roku. Jednak najważniejsze wspomnienia Andrzeja są związane z początkiem pontyfikatu Jana Pawła II...


Krzysztof Piotr Łabenda - Blizny

Data premiery: 18 październik 2018
Kategoria: Powieść obyczajowa
ISBN: 978-83-8119-259-0
Oprawa: miękka
Format: 140x200
Ilość stron: 256
Cena detaliczna: 32,90 zł
Język oryginału: polskiMiłość ma różne oblicza i imiona. Nie zna granic, ale też nie trwa wiecznie. Czasami jednak śmierć przerywa najpiękniejsze z uczuć.

BLIZNY to opowieść o wspaniałej miłości i ogromnym smutku po jej utracie. To opowieść o złudnej nadziei, że to co odeszło może jakimś cudem powrócić. Ale czy można kochać pomimo śmierci ukochanej?

Krzysztof Szablewski jest wziętym pisarzem. Na swojej drodze spotyka dużo od siebie młodszą Natalię, która jest chirurgiem. To jest miłość od pierwszego wejrzenia. Krzysztof i Natalia są przez kilkanaście lat szczęśliwym małżeństwem.

Natalia umiera. Krzysztof popada w depresję, nie widząc sensu dalszego życia, do momentu, kiedy poznaje Annę. Kobieta swoim zachowaniem niesamowicie przypomina Natalię...

Mężczyzna przez chwilę ma nadzieję, że los zwraca mu żonę. Szybko jednak zrozumie, że to tylko złudzenie…


Marta Merriday - Adler. Tajemnica Zamku Bazina

Data premiery: 22 październik 2018
Kategoria: Powieść przygodowo-fantastyczna
ISBN: 978-83-8119-286-6
Oprawa: twarda
Format: 155x230 (A5+)
Ilość stron: 600
Cena detaliczna: 49 zł
Język oryginału: polski

W małym miasteczku na południu Anglii dochodzi do krwawych incydentów. Początkowo ofiarami tajemniczych napadów są lokalne zwierzęta, jednak z biegiem czasu ataki nasilają się, aż wreszcie w noc Halloween, podczas obłędnej imprezy w ruinach klasztoru, dochodzi do prawdziwej tragedii. Policja uchyla się od rzucenia światła na sprawę, więc mieszkańcy osady sami zaczynają szukać winnych. Na zaproszenie jednego z nich, do miasteczka przybywa młody zoolog Adler, syn legendarnego szkockiego biologa i łowcy. Adler rozpoczyna prywatne śledztwo i stopniowo odkrywa mroczne sekrety okolicznych lasów. Historia szybko zmierza do zaskakującego i zgubnego końca.

Mistrzowsko stworzona atrakcyjna rzeczywistość, w której przyroda łączy się ze światem zbudowanym przez człowieka. Błyskotliwy humor przeplata się z mrocznymi opisami, znakomicie oddającymi napięcie towarzyszące wielu scenom w książce.

Lidia Tasarz - Cząstka pomarańczy


Data premiery: 23 październik 2018
Kategoria: Powieść obyczajowa
ISBN: 978-83-8119-256-9
Oprawa: miękka
Format: 148x210
Ilość stron: 750
Cena detaliczna: 62 zł
Język oryginału: polskiWspółczesna opowieść o Kopciuszku, zainspirowana Sagą Zmierzch Stephanie Meyer i na motywach filmu Twilight Saga. Powieść o miłości, dorastaniu i życiowych wyborach.

Główna bohaterka, Maja, uczennica klasy maturalnej, niesamowitym zrządzeniem losu trafia do świata filmu i show biznesu.

Od kulis poznaje pracę nad filmem i twarde reguły rządzące światem celebrytów. Doświadcza pierwszych doznań w dorosłym życiu i to nie tylko tych erotycznych. Maja staje również przed wieloma, bardzo różnymi, życiowymi wyborami, czy ważniejsza jest matura, czy praca nad filmem na podstawie światowego bestsellera.

Książka bardzo pogodna, choć nie brakuje w niej trudnych czy wręcz dramatycznych sytuacji.


Alicja Masłowska-Burnos - Cisza

Data premiery: 25 październik 2018
Kategoria: Thriller psychologiczno-erotyczny z wątkami kryminalnymi
ISBN: 978-83-8119-284-2
Oprawa: miękka, ze skrzydełkami
Format: 148x210
Ilość stron: 746
Cena detaliczna: 70 zł
Język oryginału: polskiPsychologiczno-erotyczny dramat z elementami kryminału.

Optymistyczna i refleksyjna „Trylogia ciszy” to powieść o najcenniejszych wartościach w życiu człowieka, mądrości odcinania się od traumatycznej przeszłości i potędze wybaczania.

Love story Mai i Adama. Obok pary kochanków, bardzo ważną postacią jest Albert Lenkiewicz, szef Mai, zamieszany między innymi w nielegalne przeprowadzanie przetargów i wspierany przez swych nieobliczalnych pracowników. W kolejnych rozdziałach wątek wielkiej miłości i powieści erotycznej przeradza się w dramat psychologiczny mówiący o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki… Wielkie uczucie kochanków zostaje wystawione na próbę.

Fabuła łączy w spójną całość przeszłość i teraźniejszość sprawiając, że opowieść nabiera nowego, pełnego wymiaru.

Książka polecana kobietom w różnym wieku, wahającym się nad bardzo współczesnym wyborem – kariera czy macierzyństwo. Kierowana również do kobiet i mężczyzn, którzy nadzwyczaj mocno poświęcają się pracy zawodowej.


Marek Różycki Jr - Tańczący z myślami wiersze, zapiski, zamyślenia.Data premiery: 25 październik 2018
Kategoria: Proza poetycka
ISBN: 978-83-8119-251-4
Oprawa: miękka
Format: 148x210
Ilość stron: 213
Cena detaliczna: 29,90 zł
Język oryginału: polski„Tańczący z myślami” to zapis przemyśleń, refleksji, wspomnień. Ich forma choć z pozoru prosta, to uderza czytelnika swoją głębią już od pierwszego wersu. Interpretacje te poruszają kwestie z pozoru oczywiste, dotyczące codziennych spraw, jednak dopiero przy głębszym przemyśleniu dostrzec można, jak są ważne. Felietony zawarte w tekście również stanowią refleksję o dzisiejszym społeczeństwie, miłości, samotności, uczuciach. Metaforyka tekstów podnosi je do rangi artystycznej, a mimo to wciąż są zrozumiałe dla wszystkich i zachwycają swoją prostotą. Dodatkowo wnikliwy czytelnik może doszukać się wielu nawiązań do literatury. Marek Różycki Jr umieszcza w każdym tekście wiele cytatów dotyczących poruszanego aktualnie tematu. „Tańczący z myślami” to zbiór zapisków, które skłaniają do przemyśleń. Po skończonej lekturze niemal każdy czytelnik odniesie poruszane kwestie do swojego życia i podda je głębszej analizie.


 I to by było na tyle jeżeli chodzi o październik, do oferty wydawnictwa "Psychoskok" powrócimy pewnie w listopadzie, za jakiś czas pojawią się także recenzje książek z tej stajni. Cześć!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komiks #4 Green Arrow - Życie i śmierć Olivera Queena

Data wydania: 20 wrzesień 2017 Scenariusz: Juan Ferreyra, Otto Schmidt, Benjamin Percy Tłumaczenie: Marek Starosta Wydawnictwo: Egmont  ...