piątek, 12 października 2018

Najlepsze żeńskie role w serialach

Filmy mamy za sobą, pod tymi linkami możecie zapoznać się z listami najlepszych ról męskich oraz żeńskich. Tym razem przedstawię listy ról serialowych, które zapadły mi w pamięć i teraz to panie będą miały pierwszeństwo. Podobnie jak w przypadku filmów pełnometrażowych, tak w serialach zdecydowanie mniej znajduje się dobrych ról żeńskich, nie mam pojęcia dlaczego. Kilka jednak udało mi się wyłapać: 

Eva Green jako Vanessa Ives (Dom grozy)


 
Niełatwo jest zagrać symptomy opętania, rozmowy z duchami i uwydatnić wyczulenie na nieczyste siły. Eva Green w "Domie grozy" wywiązuje się z tego zadania koncertowo. Jeżeli ktoś potrafi nierealistyczne sceny odegrać tak, aby sprawiały wrażenie autentycznych, nie może być złym aktorem/aktorką.
Katheryn Winnick jako Laguertha Lothbrock (Wikingowie)


  Twarda córa wikingów, swoją walecznością zdobyła szacunek zarówno wojowników jak i bogów. A do tego zdobyła sympatię fanów "Wikingów" do tego stopnia, że grupa feministek wysłała oficjalny list do producentów, żeby nie ważyli się uśmiercić ich ukochanej postaci. Cóż, feministki serdecznie pozdrawiamy, jednak racji im się odmówić nie da. Laguertha jest nie do podrobienia. 

Viola Davis jako Annalise Keating (Sposób na morderstwo)

Wyobrażam sobie, że niełatwo jest odegrać dwie skrajnie różniące się postaci. Tym bardziej, jeżeli jedna postać ma tak potężne wahania charakteru, że spokojnie można mówić o rozdwojeniu jaźni. Z jednej strony twarda i bezwzględna adwokat, gotowa poświęcić wszystko dla wygranej sprawy. Z drugiej natomiast wrażliwa kobieta z problemami prywatnymi, z których coraz trudniej jej się wyplątać. Viola Davis pogodziła te dwa światy w jednej postaci Annalise Keating. Warto to zobaczyć. 


Lesley – Ann Brandt jako Maze (Lucyfer)

  Demonica, przyboczna samego diabła, która razem z nim uciekła na ziemię. Pomaga prowadzić klub nocny, nie stroni od używania swoich demonicznych zdolności oraz prowadzi nieco... rozwiązły tryb życia. Przy tym wierna swemu panu i dobra przyjaciółka pewnej dziewczynki. Ogień i woda w jednej, drapieżnej postaci.

Jennifer Carpenter jako Debra Morgan (Dexter)

 
Postać, której fanom "Dextera" przedstawiać nie trzeba. Chwilami tragiczna, chwilami komiczna, nieco zagubiona i nie do końca pogodzona ze swoim życiem. Bluzgająca, lubiąca piwo i steki praworządna policjantka. I siostra seryjnego mordercy.
Yvonne Strahovski jako Hannah McKay (Dexter)


 
Wielka szkoda, że postać Hannah pojawia się dopiero w dwóch ostatnich sezonach. Niełatwa przeszłość wymusiła na niej umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, w których była zdana tylko na siebie. Piękna i podstępna trucicielka u boku seryjnego mordercy. To się musiało udać. 
Robin Tunney jako Teresa Lisbon (Mentalista)


 
Tworząc postać tak bardzo nieprzewidywalną jak Patrick Jane, twórcy serialu musieli dać mu jakąś przeciwwagę, najlepiej w postaci sympatycznej, grzecznej, twardo stąpającej po ziemi i niebrzydkiej służbistki. Poznajcie Teresę Lisbon.Elizabeth Gillies jako Fallon Carrington (Dynastia)


  W remake'u "Dynastii" główne skrzypce odgrywa postać Fallon, córki obrzydliwie bogatej głowy dynastii. Jej przebiegłość, rozpusta i rozpieszczenie bogactwem pani Elizabeth odgrywa w taki sposób, jakby całe życie nie robiła nic innego. 

I to już wszystko, nadal zastanawia mnie niewielka ilość postaci kobiecych w kinematografii, które zapadają w pamięć. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że istnieje ich więcej, ale nie wszystkie przecież mogę znać. Dysproporcja pomiędzy dzisiejszą listą a kolejną, w której przedstawię oczywiście role męskie, jest bardzo duża. Dzisiaj przeczytaliście o ośmiu kobietach, facetów będzie aż dwudziestu, i zastanawiam się, czy nie będę musiał podzielić ich na dwa posty. Tymczasem dajcie znać jakie są wasze ulubione postacie z seriali. Cześć!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komiks #4 Green Arrow - Życie i śmierć Olivera Queena

Data wydania: 20 wrzesień 2017 Scenariusz: Juan Ferreyra, Otto Schmidt, Benjamin Percy Tłumaczenie: Marek Starosta Wydawnictwo: Egmont  ...