czwartek, 25 października 2018

Kolejna październikowa nowość od wydawnictwa "Psychoskok"!

Otrzymałem informację o jeszcze jednej nowości, której premiera miała miejsce w październiku. Zapraszam także do zapoznania się z pozostałymi nowościami, znajdziecie je pod tym linkiem.

Andrzej Ostromęcki - A rzeka wciąż płynie

Data premiery: 17 październik 2018
Kategoria: Poezja i proza
ISBN: 978-83-8119-267-5
Oprawa: miękka
Format: 148x210
Ilość stron: 97
Cena detaliczna: 22,90 zł
Język oryginału: polski
„A rzeka wciąż płynie”, to trzecia publikacja Andrzeja Ostromęckiego. Dwa poprzednie tomiki wierszy „Wędrówki po Polu Mokotowskim” i „Węzełek na Drogę”, nawiązywały do tego co stanowiło kwintesencję życia autora – do stałego przemieszczania się. Autor pisał zawsze, odczuwając silna potrzebę utrwalenia wrażeń, myśli, emocji i faktów, czy ich subiektywnego oglądu. Zwykle były to formy prozatorskie – raczej drobne jak felietony literackie, reportaże, recenzje, jak ogromna wymiana epistologiczna. Następnie powstały wiersze. Tomik „A rzeka wciąż płynie”. Składa się on z dwu części „Wylatywanie nad poziomy” - wiersze oraz „Sprawy zimowe” – proza. Część tych utworów powstała w Czersku na Mazowszu, część w Tatrach, inne w Warszawie a inne w autobusach – zgodnie z losem waganta.

Przygotowując ten zbiór autor tworzył go próbując iść za Parmenidesem, który powiedział: MYŚL I ISTNIENIE TO JEDNO. Starał się uchwycić obraz zdarzeń – istnienia. A jednocześnie łowić myśli, które przynosiły mu zdarzenia. Takie samo przeciwstawienie dwoistości rzeczy jak w myśli filozoficznej Parmenidesa, który wędrując wraz z poetą/bohaterem swego dzieła podaje dwoisty obraz rzeczywistości także wyrafinowanej i prostej.

Słowo od autora: Zapraszam do tej książki – przeczytajcie, na ile udało mi się pozostać na drodze Paremenidesa, na ile życie zagnało mnie w polskie zaułki, na polskie drogi. 
 
 
Poezja potrafi zachwycić, skłonić do rozważań i refleksji. Jeżeli cenicie ten niełatwy kunszt składania wierszy, to być może powinniście sięgnąć po "A rzeka wciąż płynie". Cześć!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Komiks #4 Green Arrow - Życie i śmierć Olivera Queena

Data wydania: 20 wrzesień 2017 Scenariusz: Juan Ferreyra, Otto Schmidt, Benjamin Percy Tłumaczenie: Marek Starosta Wydawnictwo: Egmont  ...